هزینه طراحی و نقشه کشی خرداد 1400

هزینه طراحی و نقشه کشی ساختمان ، نما، محوطه، مسکونی تجاری اداری

شایان ذکر است روند طراحی بر اساس خواسته و سلیقه کار فرما محترم و همچنین در نظر گرفتن مبلغ بر اساس روند اجرا به صورت مرحله به مرحله در نظر گرفته می شود و هزینه در ازای انجام اصلاحات در یافت نخواهد شد ،

هزینه طراحی ونقشه کشی
قیمت طراحی و نقشه
طراحی کروکی-مدادی
از 400 تا 800 هزار تومان
هر پلان
طراحی فاز یک 1
4000 تومان
هر متر مربع زیربنا
طراحی فاز دو 2
5500 تومان
هر متر مربع زیربنا
طراحی محوطه
4000 تا 8000 هزار تومان
هر متر مربع زمین
طراحی 3D نما ساختمان ،دیوار و..
از 10 تا 50 هزاز تومان هر متر مربع
بدون متریال ،دانشجویی
طراحی 3D نما ساختمان ،دیوار و...
35000 تا 80000 هزار تومان
هر متر مربع نما
طراحی 3D داخلی مدرن
40000 تا 160000 هزار تومان
هر متر مربع زیر بنا
طراحی 3D داخلی کلاسیک
45000 تا 170 هزار تومان
هر متر مربع زیر بنا

به راحتی هزینه طراحی و نقشه کشی خود را محاسبه کنید

درخواست طراحی و نقشه

[NEXForms id=”19″]

توضیح روند طراحی صفر تا صد

طراحی

طراحی :در معماری یعنی خلق طرح و ایجاد فضای جدید با توجه به خواسته و نیاز شما کارفرمای عزیز از فضا. از جمله مراحلی که درآغاز طراحی مهم و واجب است تهیه کروکی یا دستور نقشه توسط کارفرما و تحویل آن به طراح است.

کروکی

کروکی:شامل خطوطی می باشد که شکل کلی زمین همراه با مشخص کردن ابعاد زمین ، مشخص کردن جهت شمال ،مشخص کردن دسترسی ها  وموقعیت اطراف زمین شامل خیابان های اطراف و فضاهای پر وخالی بودن اطراف بنا شامل (مسکونی،اداری،پارک و ….)است.

دراین مرحله طراح سعی دارد باتوجه به ضوابط طراحی در هر منطقه ،اقلیم و همچنین موقعیت جغرافیایی اقدام به طراحی کند .لازم به ذکر است موقعیت قرارگیری هر فضا (آشپزخانه ،پذیرایی ،اتاق خواب ،سرویس ها و …)در بنا نیاز به سنجیدن جهت های جغرافیایی و خواسته کارفرما دارد.به این مرحله طراحی فاز صفر گفته می شود.

پس از طراحی پلان و تایید کارفرما،مهندسین معمار پردیس سازه اقدام به ترسیم وطراحی نقشه های فاز 1 و2 میکنند.

نمونه نقشه فاز یک

نقشه فاز 1

نقشه فاز 1 معماری:فاز یک شامل نقشه های دقیق معماری که کلیتی از ساختمان (پلان، نما ، برش و…)را به نمایش می گذار وبا مقیاس دقیق 50/1 و100/1 ترسیم می شود.

در واقع این نقشه ها برای معرفی طرح و ساختمان به کارفرما است که در واقع نمایش رویه کار است.

در این مرحله کارفرما می تواند رویه طراحی را مشاهده کند ونظر خود رادر زمینه طراحی پلان وحتی نما نیز به مهندسین طراح پردیس سازه ابلاغ کند گرچه باید توه داشت که همگان نمیتوانند نقشه های فنی را درک کنند به همین دلیل از روش ماکت سازی یا تریدی برای ابلاغ مفاهیم به صورت روان وقابل درک استفاده می شود تا درک از پروژه را ملموس ترکند.

نمونه نقشه فاز دو

نقشه فاز2 معماری

نقشه فاز2 معماری: مجموعه اطلاعات و ضوابط و دیتایل های اجرای هر فضا از ساختمان گفته می شود که مشخصات جزئیات اجرایی و مصالح در قسمت های مختلف ساختمان رامشخص می کند که توسط مهندسین معمار پردیس سازه طراحی می شود

نقشه فاز2 سازه

نقشه فاز2 سازه: در این نقشه ها مشخصات فونداسیون ، ستون ها ،سقف ها ، تیر ها و ….بیان می شود تا برای اجرای سازه مورد استفاده قرار گیرد.این نقشه ها توسط مهندسین محاسب پردیس سازه طراحی می شود.

نمونه کار طراحی و نقشه

چگونگی نقشه معماری فاز یک و دو

طراحی فضای داخلی و خارجی

طراحی محوطه و فضای سبز

طراحی دکوراسیون