انواع دیوار کشی و…

دیوار کشی با آجر

دیوار کشی با آجربه عملی گفته می شود که می خواهند قسمتی از یک زمین، خانه یا باغ را از دیگر قسمت ها جدا کنند.

نا گفته نماند که دیوار در ساختمان کار برد های دیگری دارد به طور مثال دیوار نقش مهمی در تحمل وزن ساختمان دارد و انتقال دهنده خوبی برای بار ساختمان است.

به طور کلی دیوار کشی با آجربه دو روش سنتی و مدرن بسته به کار برد آن انجام می گردد.

انواع دیوار کشی

دیوار کشی دسته بندی های مختلفی دارد. که قطعا می دانید با روش های مختلفی نیز اجرا می شود.

این کار نیاز به تخصص دارد تا در آینده مشکلی برای دیوار پیش نیاید و شما متحمل هزینه های بیش تری نشوید. شما می توانید جهت انجام دیوار کشی خود به گروه مهندسی پردیس سازه مراجعه نمایید. در ادامه بیش تر شما را با این

روه مهندسی آشنا خواهیم کرد.

انواع دیوار کشی عبارتند از: دیوار کشی دور باغ ، دیوار کشی زمین ، دیوار کشی ساختمان ، دیوار بلوک سیمانی ، دیوار کشی ویلا، دیوار کشی با سنگ ، دیوار کشی با آجر و …. .

هزینه دیوار کشی با آجر چگونه محاسبه می شود؟

آیا می دانستید که هزینه دیوار کشی با آجر به چه صورت محاسبه می شود؟

هزینه تمام شده دیوار کشی با بلوک سیمانی چطور؟ ما این جا هستیم تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

به طور معمول هزینه دیوار کشی با آجر، به صورت پروژه یا روز مزد محاسبه می گردد. در واقه نوع مصالح مصرفی و نو ع دیوار یکی از مهم ترین عوامل در قیمت دیوار کشی می باشد.

شما می توانید به سایت گروه مهندسی پردیس سازه مراجعه کرده و جداول قیمت گذاری شده توسط این گروه را در سایت مشاهده نمایید.

قطعا دیوار کشی با آجر، با متریال آجر اجرا می گردد. اما محاسبه قیمت آن ، توسط گروه مهندسی پردیس سازه ، با توجه به بودجه شما انجام می پذیرد.

پس نگران بودجه کم خود نباشید. شما می توانید به راحتی و با وجود گروه مهندسی پردیس سازه، دیوار کشی با آجر خود را انجام دهید.

روش های اجرای دیوار کشی

امروزه دیوار کشی به دو روش سنتی و مدرن انجام می شود. در ادامه به شرح بیش تری از آن خواهیم پرداخت.

  1. دیوار کشی گلی

دیوار گلی به وسیله گل خاصی به نام دای که با آب مخلوط می شود، ساخته می شود.

همان طور که از اسم دیوار گلی مشخص است ، این گل مخصوص، با آب مخلوط می شود و ماده ای شبیه به ملات را به ما می دهد.

  • دیوار کشی با آجر

دیوار کشی با آجر یکی از ابتدایی ترین و ازران ترین شیوه های اجرای دیوار است. به طور معمول برای اجرای دیوار های خارجی و یا داخلی از آجر های فشاری یا سفالی استفاده می شود .

در صورتی که قصد تخریب دیوار را دارید، اگر با دقت و حوصله آجر های دیوار را تخریب نمایید و ملات سیمانی بین آجر ها را بزدایید، می توانید در دیوار کشی با آجر بعدی نیز از آن ها استفاده نمایید.

به مرور زمان متریال و مواد و مصالح بیش تری جایگزین دیوار کشی با آجر شدند. در گذشته دیوار کشی با آجر به این صورت بود که ملات سیمان درست کرده و به شکل یک لایه آجر و یک لایه ملات سیمانی، بر روی هم چیده و دیوار را می ساختند.

اما به دلیل وزن زیاد ساختمان و زمان بری برای اجرای دیوار کشی با آجر، به مرور مواد و مصالح دیگری جای آن را گرفتند.

  • دیوار کشی با سنگ

از دیوار های سنگی بیش تر در مناطق کوهستانی استفاده می شود. هم چنین دیوار های سنگی گزینه مناسبی برای حصار کشی و ساخت دیوار در کنار جاده ها هستند. زیرا مانع از ریزش و رانش کوه می شود.

از دیوار کشی سنگی در ساختمان های سنگیبه شکل های گوناگون مصرف می شود.

معایب دیوار کشی سنتی چیست؟

تنها دلیل مهمی که باعث شده است تا دیوار های آجری و گلی منسوخ شوند، عدم عایق بودن آن ها در برابر صوت و حرارت می باشد.

دیوار کشی مدرن

دیوار کشی مدرن انواع مختلفی دارد که امروزه بیش تر در قسمت های داخلی و نمای ساختمان مورد مصرف قرار می گیرند.

  1. دیوار های پنل گچی

دیوار های پنل گچی از گچ سفید ساخته شده اند و قطر آن ها به طور متوسط بین ده الی پانزده سانتی متر است. دیوار های پنل گچی گزینه مناسبی برای جدا کردن فضا های داخلی می باشند. این دیوار جهت مصرف کنار یگدیگر قرار داده شده و به هم چفت می شوند.

این دیوار ها پنل های مربعی گچی آماده هستند که در بازار مواد و مصالح موجود می باشند. پس از نصب این دیوار ها بر روی آن ها لایه ای از گچ کشیده شده و نقاشی می شوند .

  • دیوار کشی بتنی

از دیوار کشی بتنی جهت دیوار کشی باغ استفاده می شود . این دیوار ها برای محوطه سازی و جدا کردن زمین یا در اسکلت بتنی برای انتقال بار ساختمان، مورد مصرف قرار می گیرند.

نصب این دیوار ها به این صورت است که آرماتور بندی و میل گرد ها طبق محاسبات اجرا می شوند. قالب ها دور آن ها نصب می گردند و در آخر از بتن (مخلوط سیمان ، شن و آب) پر می شوند . پس از کامل خشک شدن بتن ، قالب های نام برده باز خواهند شد.

  • دیوار کشی با بلوک سیمانی

از این نوع دیوار جهت عایق کردن در برابر صوت و حرارت استفاده می شود . در حین اجرای دیوار کشی با بلوک سیمانی ، یونولیت در بین بافت های بلوکی گذاشته شده که در بین لایه های دیوار قرار می گیرند.

باید توجه داشت که این نوع دیوار ها سبک بوده هم چنین مقاومت خوبی دارند و عایق می باشند. دیوار کشی با بلوک سیمانی بسیار مقرون به صرفه است. به همین خاطر در ساختمان سازی بیش تر مورد مصرف قرار می گیرد.

  • دیوار های کناف

در واقع کناف لایه روکش دار گچی است. که با توجه به نوع مصرف و محل قرار گیری آن ها جنس مختلفی دارد.

برای نصب دیوار های کناف، ابتدا زیرا ساز های دیوار نصب شده و سپس دیوار ها به صورت ورقه بر روی این سازه نصب می شوند . هزینه این نوع دیوار ها نسبت به سایر دیوار ها بیش تر است اما مزایای بیش تری نیز دارند . جهت عایق نمودن دیواردر برابر صوت و حرارت ، در بین ورقه های کناف، از پشم سنگ استفاده می شود.

هزینه دستمزد هر متر مربع دیوار کشی

[wpdatatable id=5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.