طراحی محوطه

طراحی و محوطه سازی

محوطه سازی فضا های خارجی

محوطه سازی

محوطه سازی فضا های خارجی شامل به کار بردن عناصر مختلف در یک فضا است.

درخواست طراحی و نقشه کشی

در ابتدا در امر محوطه سازی فضا های خارجی، هر کسی به فضای سبز و استفاده از المان هایی مانند آلاچیق ، نهر ، آب نما و استخر فکر خواهد نمود.

در واقع باید گفت که محوطه سازی بیش تر برای ویلا ها اجرا می شود اما برخی از آپارتمان ها و برج باغ ها را هم می توان محوطه سازی نمود.

نحوه محوطه سازی فضا های خارجی به صورت اصولی چگونه است؟

در امر محوطه سازی فضا های خارجی باید به نکاتی مانند انتخاب خاک، مصالح ساختمانی ، ساخت المان ، آلاچیق ، آب نما و برکه ، استخر ، کف سازی ، نور پردازی ، تاسیسات برقی و مکانیکی بسیار توجه شود .

ما برای محوطه سازی و ایجاد فضای سبز نیاز به خاک مرغوب و مناسب داریم. زیرا خاک نقش مهمی در رشد و نگهداری گیاهان دارد. هم چنین در امر محوطه سازی فضا های خارجی، گیاهان جزو عنصر اصلی است.

نور پردازی جزو عواملی است که زیبایی محوطه را دو چندان می نماید.

لازم به ذکر است که نور و روشنایی به صورت معمول برای هر محوطه ای است.

اما رعایت اصول نور پردازی، زیبایی و جلوه محوطه سازی را در چشم بیننده بیش تر خواهد نمود.

از اصولی که در اجرای نور پردازی جهت محوطه سازی فضا های خارجی باید رعایت شود، بودن پریز کافی در محوطه است.

هم چنین باید در نظر داشت که باز تاب مناسبی برای آن تعبیه شود زیرا نور و انعکاس آن جلوه بیش تری از خود دارد.

استفاده از وسایل نور پردازی در کنار درختان و گیاهان به رنگ سبز به استتار آن کمک می کند.

لازم به ذکر است که از نور پردازی استخر ها و برکه ها نباید غافل شد. زیرا ترکیب نور و آب ، باعث جلوه بیش تری خواهد شد.

مواردی که از محوطه سازی فضا های خارجی گفته شد، هزینه هایی نیز در پی خواهد داشت.

به همین منظور گروه مهندسین پردیس سازه، در نظر دارد تا با مشاوره و بررسی مکان مورد نظر شما جهت محوطه سازی ، با توجه به سلیقه و علاقه شما ، شما را به اجرای هر چه بهتر محوطه سازی کمک کند.

پردیس سازه با متریال مختلف و با انواع قیمت ها برای هر مقدار بودجه ای سعی دارد تا هر کسی که نیاز به محوطه سازی دارد، به آن دسترسی پیدا کند.

شما با مراجعه به سایت گروه مهندسین پردیس سازه می توانید علاوه بر بررسی لیست قیمت انواع متریال، نیز نمونه کار های این گروه مهندسی را مشاهده نمایید و انتخاب راحت تری برای خود رقم بزنید.

محوطه سازی

انواع سبک های محوطه سازی فضا های خارجی

محوطه سازی مانند سایر امور ساختمان شامل سبک های مختلفی است. ما در ادامه این سبک ها را به شما معرفی می نماییم و توضیحی مختصر از آن در اختیارتان قرار خواهیم داد.

سبک انگلیسی

در این سبک تمرکز زیادی بر روی بر قراری هارمونی میان معماری خانه و المان های به کار گرفته شده، گذاشته می شود. در طراحی سبک انگلیسی از انواع گیاهان و بوته ها به مقدار زیادی استفاده می شود که این امر مسبب مصرف بیش تر از آب است. هم چنین به نگهداری نیاز دارد.

سبک فرانسوی

این سبک بیش تر بر گرفته از باغ های رنسانس ایتالیا است. که در آن تقارن و هندسه زیاد به چشم می خورد. رعایت هارمونی در این سبک بسیار حائز اهمیت است به همین منظور هر درخت و بوته در جای مشخصی قرار داده خواهند شد.

سبک رسمی

در سبک رسمی بیش ر از خطوط مستقیم و شکل های کاملا هندسی استفاده می شود. در این سبک متعادل سازی از نوع متقارن است. تمامی المان ها مانندگیاهان و گل ها به جای چینشی تصادفی، از یک آرایش کاملا هدفمند و منظم بر خوردار است.

سبک غیر رسمی

این نوع سبک از محوطه سازی ، هم خوانی خوبی با ویلا ها و خانه های مسکونی دارد. در سبک غیر رسمی به جای استفاده از خطوط مستقیم بیش تر از بستر هایی با لبه های منحنی استفاده می شود. چینش تصادفی المان ها مانند گیاهان و گل ها در این سبک بیش تر به چشم می خورد.

سبک شرقی یا ژاپنی

این سبک همان طور که از اسمش مشخص است، بر گرفته از فرهنگ اصیل ژاپنی است. به همین منظور هارمونی و نظم در آن حرف اول را خواهد زد. این سبک از محوطه سازی را می توان حد وسط سبک انگلیسی و فرانسوی دانست. فواره، پل، حوضچه ها ، گیاهانی مانند بامبو و انواع مجسمه ها از المان های شاخص و منحصر به فرد سبک شرقی یا ژاپنی در محوطه سازی است.

سبک مدرن

در این سبک خطوط مستقیم و الگو هایی از اشکال مختلف هندسی بیش تر مورد مصرف قرار می گیرد. در سبک مدرن بتن و چوب ها به رنگ های تیره به چشم می خورد.

سبک بیابانی

در سبک بیابانی سنگ ها ، درختان ، بوته ها و گل ها باید مکمل یکدیگر باشند. در این سبک باید در انتخاب نوع گیاهان دقت لازم را به عمل آورد تا از نوع مقاوم آن ها انتخاب شود.

سبک مدیترانه ای

این سبک از محوطه سازی شامل دیوار های بلند و در هم آمیخته با درختان زیتون و سرو است. در سبک مدیترانه ای قالبا از المان آب به صورت فواره یا حوضچه استفاده می شود. از دیگر صفات بارز این سبک از محوطه سازی می توان به گل ها و گیاهانی که رونده هستند و از دیوار آویزان شده اند را نام برد.

ما در این مرحله شما را با انواع سبک های محوطه سازی آشنا ساختیم حال شما می توانید با بررسی های لازم سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

چرا برای محوطه سازی فضا های خارجی از پردیس سازه کمک بخواهیم؟

گروه مهندسین پردیس سازه با بیش از یک دهه تحربه در امر طراحی ، دکوراسیون ، محوطه سازی و… آماده ارائه هر گونه خدمات ساختمانی به شما عزیزان است.

هم چنین پردیس سازه با مشاوره رایگان و  برآورد هزینه متریال مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین برای شما، افتخار این را دارد تا کاری با کیفیت در خور فضای شما به ارائه دهد.

چگونه در خواست خود را در پردیس سازه ثبت کنیم ؟

شما با مراجعه به سایت گروه مهندسین پردیس سازه می توانید در خواست خود را ثبت نمایید. هم چنین می توانید از سایر نمونه کار ها و پروژه های اجرایی  پردیس سازه دیدن فرمایید. پس اگر قصد محوطه سازی فضا های خارجی را دارید، معطل نکنید و زمان را از دست ندهید.

مشاورین پردیس سازه آماده ارائه خدمات به شما است.

نمونه کار

برآورد هزینه طراحی و نقشه کشی ساختمان (کلیک کنید)

Shopping Cart
error: کپی غیر فعال است !!