نمای داخل ویلا

طراحی فضای داخلی و خارجی

طراحی فضا های داخلی و خارجی

طراحی فضا های داخلی و خارجی جزو نقشه کشی و ساخت و ساز فضا های مختلف است، این بخش از طراحی مربوط به محیط بوده و ارتباط نزدیکی با معماری دارد.

طراحی فضا های داخلی و خارجی همان طور که از اسمش مشخص است شامل دو فضای داخلی و خارجی است. که ما قصد داریم طراحی فضا های داخلی و خارجی را در دو مبحث جدا گانه برای شما توضیح دهیم

طراحی فضا های داخلی

.

در خواست طراحی و نقشه کشی

.

روند طراحی

طراحی فضا های داخلی چیست؟

ابتدا می خواهیم به توضیح و شرح طراحی فضا های داخلی بپردازیم.

طراحی فضا های داخلی ارتباط مستقیمی با دکوراسیون و طراحی دکوراسیون دارد که توسط شخص دکوراتور انجام می پذیرد. طراحی فضا های داخلی بسته به سلیقه و علاقه صاحب بنا صورت می گیرد.

از دیگر مواردی که در طراحی فضا های داخلی حائر اهمیت است مرتبط ساختن مکان های مختلف سازه با یکدیگر از حیث طراحی و فضا سازی است.

طراحی فضا های داخلی باید به شکلی صورت پذیرد تا نیاز های ساختمان را از نظر کار بری بر طرف سازد. هم چنین در نظر گرفتن مساحت برای اختصاص دادن هر مقدار فضا به مکان های مختلف قابل استفاده در ساختمان نیز مهم است.

گروه مهندسین پردیس سازه، توانسته با تکیه بر تبهر و تجربه مهندسین و مشاورین زبده خود در امر طراحی فضا های داخلی و خارجی، رضایت مشتریان محترم را جلب نموده و با کیفیت ترین کار ها را به همراه مقرون به صرفه ترین مواد و مصالح با توجه به بودجه شما، ارائه دهد.

شما جهت اطلاعات بیش تر از طراحی فضا های داخلی می توانید به بخش طراحی دکوراسیون رجوع کرده و آن را مطالعه نمایید. علاوه بر مطالعه طراحی دکوراسیون نیز می توانید از نمونه کار های گروه مهندسین پردیس سازه نیز دیدن فرمایید.

طراحی فضا های خارجی

طراحی فضا های خارجی به چه صورت انجام می پذیرد؟

طراحی فضا های خارجی به منظور محوطه سازی خارجی بنا مانند ویلا ها یا ساختمان ها مسکونی صورت می پذیرد.

طراحی فضا های خارجی سبک های اجرایی مختلفی دارند.

یک طراح در امرطراحی فضا های خارجی، باید عناصر و جزئیات را در نظر بگیرد. به طور مثال باید در بخش نور پردازی کلیه پریز های مورد نیاز را تامین نماید. یا در هنگام استفاده از گیاهان و درختان شرایط اقلیمی و نوع خاک آن را مورد توجه قرار دهد.

شما با مراجعه به بخش محوطه سازی فضا های مختلف در سایت گروه مهندسین پردیس سازه ، می توانید توضیحات بیش تر درباره طراحی فضا های خارجی مطالعه نمایید. شما با مراجعه به سایت می توانید از دیگر نمونه کار های پردیس سازه دیدن فرمایید و در صورت نیاز در خواست خود را ثبت نمایید.

ما در ادامه چگونگی ثبت در خواست را به شما در مراحلی ساده توضیح خواهیم داد.

تفاوت های اساسی در طراحی فضا های داخلی و خارجی چیست؟

جالب است بدانید، طراحی فضا های داخلی و خارجی فقط شامل معماری خانه نمی شوند. بلکه کلیه عناصر و جزییات مانند مبلمان ، کف ، تزئینات مناسب داخل و خارج خانه را نیز در بر می گیرد.

یکی از مهم ترین عواملی که باید در طراحی خارجی آن را مورد توجه قرار داد ، بافت مناسب وسایل و اسباب بیرونی است. هم چنین در طراحی داخلی باید به عوامل تزئینات داخلی خانه و مکان قرار گیری مناسب آن ها نیز توجه نمود.

درها

درها از عناصر اصلی تامین امنیت خانه هستند. و لازم است تا در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم باشند. در های خارجی شمال درهای جلویی و پشتی ، در های شیشه ای کشویی ، در های فرانسوی و در های حیاط است. درهای خارجی معمولا از جنس چوب ، استیل یا فایبر گلاس و در اندازه و اشکال مختلف ساخته می شوند.

در واقع عمل کرد اصلی در ها جلو گیری از انتقال سر و صدا و هم چنین حفظ حریم شخصی به خصوص در حمام و سرویس بهداشتی است.

در های داخلی به طور معمول از جنس تخته های فیبری با چگالی متوسط و کامپوزیت چوب تهیه می شوند. این در ها ممکن است تو پر یا تو خالی باشند.

رنگ آمیزی

اغلب رنگ های بیرونی ، رنگ هایی بر پایه آلکید با لاتکس با چهار نوع کدر، کمی درخشان ، نیمه براق و براق است.

معمولا رنگ های کدر نواقص را پوشش می دهند و چون به سختی آن را می توان تمیز نمود ، برای استفاده در اتاق ها مناسب است.

رنگ های داخلی به طور معمول رنگ های لاتکس بر پایه آب می باشند. این رنگ ها در انواع مختلف کدر ، کمی درخشان و نیمه براق مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ های کمی براق ، با نام پوسته تخم مرغی و ساتن در بازار عرضه می شوند. این رنگ ها برای پوشاندن نواقص به کار نمی روند. به راحتی تمیز می شوند به همین منظور از آن ها در آشپز خانه  و حمام و در بیرون از خانه برای روکش ها و کارهای تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ های براق بهترین گزینه برای چهار چوب در ها ، روکش پنجر ها و کر کره ها است. زیرا محکم ترین نوع رنگ است.

در امر طراحی فضا های داخلی و خارجی باید قبل از استفاده از محصولات ساختمان، عمل کرد آن ها را در نظر بگیریم. به طور مثال استفاده از صفحات ضد آبی برای استفاده در نما جهت ضد آب نمودن آن ، مهم است پس چشم گیر کردن نمای ساختمان در الویت دوم قرار می گیرد.

قبل از زیبایی شناسی عناصر و مواد و مصالح مصرفی در طراحی فضا های داخلی و خارجی ، باید در نظر داشته باشید که چطور یک ماده بر روی ماده دیگر قرار می گیرد. شما باید به کیفیت مواد مورد استفاده توجه لازم را داشته باشید و مواد و مصالحی را مورد استفاده قرار دهید که مناسب نیاز شما باشد.

گروه مهندسین پردیس سازه در نظر دارد با رعایت تمامی موارد نام برده در اصول طراحی فضا های داخلی و خارجی کلیه نیاز های شما را بر طرف سازد. و با توجه به بودجه شما با کیفیت ترین و مناسب ترین متریال را به شما عرضه دارد.

چگونه در خواست خود را گروه مهندسین پردیس سازه به ثبت برسانیم؟

شما تنها کافی است با مراجعه به سایت پردیس سازه ، از طریق درگاه ثبت در خواست ، در خواستتان را به همراه شماره تماس خود ، ثبت کنید و منتظر تماس مشاورین این گروه بمانید.

در اسرع وقت با شما تماس حاصل نموده و زمانی را جهت بررسی و کارشناسی به شما ابلاغ خواهند نمود. پس از بررسی و کارشناسی مکان مورد نظر شما ، لیست قیمتی بسته به بودجه شما در اختیارتان قرر می دهند که می توانید راحت از آن مواد و مصالح مورد نیاز خود را انتخاب نمایید.

لازم به ذکر است شما با مراجعه به سایت گروه مهندسین پردیس سازه ، می توانید نمونه کار های انجام شده توسط این گروه را مشاهده نمایید و جداول قیمت مواد و مصالح را بر حسب هر یک متر مربع رویت فرمایید.

پس معطل نکنید. اگر قصد طراحی فضا های داخلی و خارجی ساختمان خود را دارید، از طریق سایت اقدام نمایید و منتظر تماس مشاورین گروه مهندسین پردیس سازه بمانید.

نمونه کار طراحی

جدول محاسبه هزینه طراحی و نقشه کشی ساختمان (کلیک کنید)

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

error: کپی غیر فعال است !!
Shopping Cart