ویژگی‌های کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک

در اینجا قصد داریم ویژگی‌های یک کفپوش مناسب سرامیکی را برای شما همراهان گرانقدر بیان کنیم

لازم به ذکر است در انتخاب نوع کاشی دلخواه خود باید دقت کافی را داشته باشید و به این نکته توجه کنید که تمام ویژگی‌های یک کفپوش مناسب را داشته باشد.

 توضیحات ذیل می‌تواند، کمک قابل مشاهده‌ایبرای تصمیم گیری شما جهت انتخاب کفپوش سرامیکی مناسب محسوب شود.

کاربرد کاشی سرامیکی

کاشی‌های سرامیکی معمولاً به عنوان کفپوش برای انواع ساختمان‌ها مانند ساختمان‌های مسکونی، تجارییا عمومی استفاده می‌شوند.

کاشی‌های سرامیکی دارای مزایای زیادی هستند که آنها را به عنوان یک کفپوش مناسب، با استفاده‌های گسترده برای ساختمان‌های مختلف تبدیل می‌کند.

کاشی‌های سرامیکی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند برایپوشش دیوارها و نقوش کف بی نظیر باشند.

پردیس سازه

10 ویژگی کفپوش کاشی و سرامیک جهت استفاده در ساختمان‌ها

1. مقاومت بالا

کفپوش سرامیک بسیار قوی است. مقاومت آنها در حدود 350 تا 400 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است، در حالی که کف‌ پوش‌های معرق حدود 100 تا 150 کیلوگرم در سانتی متر مربع مقاومت دارند.

2. شستشوی آسان

کفپوش‌های سرامیکی به ساده‌ ترین شکل ممکن قابلیت شستشو دارند و نگهداری آنها آسان‌تر است. همچنین لکه بر روی آنها باقی نمی‌ماند و در برابر محیط‌های قلیایی و اسیدی مقاوم هستند.

3. مقاومت در برابر خراش

کاشی‌های سرامیکی مقاومت بالایی در برابر سایش داشته و سختی آنها در مقیاسMohs حدود 6-7 است. این بدان معناست که حتی مواد سخت با لبه‌های تیز، نمی‌توانند خراش‌های زیادی روی سطح سرامیک ایجاد کنند.

4. وزن سبک

کفپوش‌های سرامیکی،یک سوم موزاییک وزن دارند و فقط 7.5 میلی متر ضخامت دارند. این امر باعث شده تا وزن کمتری را نسبت به کفپوش موزائیک داشته و همین موضوع موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه شده است.

5. بدون باکتری

کفپوش سرامیک عاری از هر گونه باکتری است زیرا هیچ باکتری‌ای  نمی‌تواند روی آن رشد کند.کفپوش سرامیکیدارای یک ماده بسیار مناسب است که برای بیمارستان‌ها، سالن‌های عملیاتی، آشپزخانه‌های صنعتی و … کاربرد دارد.

6. عایق

کاشی‌های سرامیکی عایق‌های بسیار خوبی هستند. این عایق‌ها در برابر گرما مقاوم هستند.

7. ضد حریق

کاشی‌های سرامیکی در دمای 1900 درجه سانتیگرادساخته می‌شوند و بسیار مقاوم و نسوز هستند.

8. آکوستیک

کاشی و سرامیک از خاصیت میرایی آکوستیک بسیار بالایی برخوردار است که به از بین بردن آلودگی‌هاکمک می‌کند و بنابراین برای سالن اجتماعات و سالن‌های بزرگ، انتخابی ایده آل است.

9. آسان جهت نصب و استفاده

محل کفپوش سرامیک، در مدت زمان 48 ساعت پس از نصب کفپوش،آماده استفاده است.

10. ضد لغزش

پردیس سازه

کاشی‌های سرامیکی دارای لعاب نمکی بوده و دارای خاصیت ضد لغزش هستند.

 در اینجا لازم است بیان کنیم با تمام نکات گفته شده علاوه بر انتخاب نوع کفپوش سرامیکی، نحوه تهیه آن و نصب آن نیز بسیار حائز اهمیت است.

بنا بر این باید بر این موضوع نیز واقف باشید که انتخاب نوع مناسب کفپوش سرامیکی، قیمت مناسب، محل مناسب جهت خرید کفپوش و همچنین وجود استاد ماهری که به بهترین شکل بتواند، کفپوش‌های سرامیکی را در محل مورد نظر نصب کند؛ بسیار مهم است.

 لذا شما عزیزان می‌توانید با بیان درخواست خود به مجموعه پردیس سازه در هر یک از زمینه‌های مشاوره جهت انتخاب کفپوش، خرید کفپوش، نصب آن و… به راحتی و در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل از وجود استادان ماهر در این زمینه بهره گرفته وکاری با کیفیت و مقرون به صرفه دریافت نمایید.

لذا جهت  کسب اطلاعات بیشتر، لطفا با کارشناسان مجموعه پردیس سازه در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.