انتخاب سنگ مناسب بخش های مختلف خانه و اماکن

سنگ ها انواع مختلفی دارند و هرکدام نیز کاربرد خود را دارا هستند. سنگ ها در نمای داخلی و خارجی، کف فرش پله و پاگرد، کف فرش فضای داخلی مسکونی، کف فرش فضای داخلی تجاری و اماکن، کف فرش بام و پیاده‌رو، سرویس بهداشتی و حمام، درپوش دیوارهای محوطه و حیاط، جان‌پناه بام و روی کابینت و اپن بکار می روند.

در جدول زیر انواع کاربری سنگ ها به همراه مقایسه قیمت آنها ارائه شده است. در ادامه بهترین سنگ مناسب نمای داخلی، سنگ مناسب نمای خارجی، سنگ مناسب کف فرش ها و دیوارها و … معرفی می شوند که در هنگام خرید با دقت و اطلاعات بیشتری انتخاب شوند.

جدول مقایسه قیمت و کاربری سنگ های نما، کف فرش و سایر

نکات انتخاب سنگ با کیفیت و مشخصات کلی:

 • بدون ترک و شیار باشد و پوسیدگی و حالت نامتعارف نداشته باشد.
 • جذب آب پایینی داشته باشد
 • در برابر محیط های طبیعی و شریط شیمیایی و سایش مقاوم باشد.
 • سنگ دارای بافت و رنگ طبیعی است.
 • سنگ خوب باید بدون ترک بوده و صدای ضربه به آن شبیه صدای ضربه به شیشه باشد. اگر با ضربه زدن با استفاده از یک شی فلزی، صدای شبیه شیشه داشت آنگاه آن سنگ عاری از ترک و پوسیدگی می باشد.
 • سنگ تراورتن برای مناطق سردسیر و یا با بارندگی زیاد برای استفاده در نمای خارجی توصیه نمی شود.
 • سنگ تراورتن ابزارخور خوبی دارد اما جلای آن پس از مدتی کاهش می یابد.
 • سنگ مرمر سفید شکل دهی با ابزار سخت است ولی مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته و سختی خوبی دارد و نیز قیمت آن هم مناسب است
 • در نمای داخلی سنگ مرمر ابری و سنگ آنتیک پیشنهاد می شوند.

انتخاب سنگ مناسب:

 • سنگ مناسب نمای خارجی: باید در برابر رطوبت، گرما و سرما و نیز اشعه UV نور خورشید مقاوم باشند. برای نمای خارجی سنگ های تراورتن، گرانیت و سنداستون گزینه های مناسبی هستند. لازم به ذکر است که سنگ تراورتن بهتر به سیمان میچسبد و قیمت آن از سنگ گرانیت ارزان تر است.
 • سنگ مناسب نمای داخلی: برخلاف نمای خارجی، سنگ مورد استفاده در نمای داخلی به مقاومت بالایی نیاز ندارد. از این رو سنگ های مرمریت، چینی و گرانیت انتخاب های مقرون به صرفه هستند. در کاربری نمای داخلی سنگ های تراورتن و سنداستون نیز زیبایی خاصی دارند که با توجه به هزینه و سلیقه می توانند انتخاب شوند.
 • سنگ مناسب پلکان و پاگرد: سنگ مناسب پاگرد و پلکان باید مقاومت بالایی در برابر سایش و شرایط محیطی داشته باشد. سنگ گرانیت و مرمر مرغوب انتخاب مناسبی برای کاربری پلکان و پاگرد هستند.
 • سنگ مناسب کف پوش فضای داخلی: همانطور که می دانید بهترین گزینه برای کفپوش داخل خانه و اماکن سنگ فرش است. علت آن استحکام بالا، جلاپذیری مجدد، قابلیت شستشوی و نفوذ ناپذیری، انتقال دهنده خوب گرما در سیستم های گرمایش از کف می باشد. برای کف خانه سنگ مرمر گزینه بسیار خوبی است. برای اماکن اداری، تجاری و … که پاخور بیشتری دارند سنگ مرمر مرغوب گزینه مناسبی است. برای کف پیاده رو و بام سنگ‌های تراورتن، چینی و گرانیت (به دلیل مقاومت بالا در شرایط محیطی و مقاومت در برابر مواد شیمیایی و فرساینده) مناسب هستند.
 • کف فرش و دیوار پوش مناسب سرویس بهداشتی و حمام: در حمام و سرویس بهداشتی همانطور که می دانید کاشی و سرامیک مناسب هستند و استفاده از سنگ مرمر که مقاومت پایینی در برای شوینده ها دارد توصیه نمی شود.
 • سنگ مناسب درپوش دیوارها و حیاط: سنگ های تراورتن برای استفاده در درپوش دیوارها و حیاط گزینه مناسبی هستند و قیمت پایینی نیز دارند.

سنگ نما قدمت بسیار طولانی در تاریخ داشته و از نظر مقاومت در شرایط گوناگون جوی رقابت ناپذیر با سایر محصولات است. مثلا در سرمای طاقت فرسای کشورهای سردسیر مانند قزاقستان، نما ساختمان ها اکثرا با سنگ کار شده است. سایر مزیت سنگ نما، عایق گرما و صدا بودن آن است. نکته خیلی مهم سنگ کاری که به آن توجه کمی شده، مساله نصب سنگ است که هم چنان از روش قدیمی ملات استفاده میشود که مشکل سنگینی نما و افتادن سنگ از عیب های آن است. در کشورهای دیگر که از لحاظ غنای سنگی ضعیف هستند، سنگ را خشک کار می کنند و با پیچ های مخصوص در فریم نمای کار می گذارند که عیب های روش ملات را ندارد.

استفاده از هرنوع سنگ درنما باعث سنگینی سازه می شود و حدود ۱۵۰ الی ۱۸۰ کیلوگرم درهر مترمربع وزن به ساختمان تحمیل می کند که معمولاً درمحاسبات سازه ای هم خیلی به آن توجه نمی شود. با این دیدگاه، برخی مهندسین استفاده از فایبرگلاس وچوب و…. را برای نمای ساختمان پیشنهاد می کنند.

پردیس سازه قیمت ها و تغییرات را با دید باز رصد می کند و تغییرات را در سریع ترین زمان ممکن به اطلاع همکاران و کاربران گرامی می رساند. لازم است یادآور شویم که تعرفه های ساختمانی در سالها و فصول مختلف و نیز با توجه به نرخ تورم متغیر است. از اینرو قبل از انجام هر پروژه ساخت و ساز، حتما بررسی های لازم برای برآورد و تامین هزینه های لازم و نیز مدیریت هزینه ها را به عمل آورید. پیشبینی غیر دقیق و تامین نابهنگام مصالح می تواند تاخیرات و هزینه ها را نامتعارف نماید.

بروزترین سایت خدمات ساختمانی

در صورت لزوم می توانید با ما از طریق تماس یا کانال های اجتماعی از جمله تلگرام، که در بخش تماس درج شده اند، در تماس باشید. 

بروزترین وبسایت اطلاعات ساختمانی

خدمات ساختمانی پردیس سازه افتخار دارد که با تحقیقات میدانی، آخرین لیست هزینه خدمات ساختمانی را ارائه می کند. از این رو مدعی عاری از نقص نیستیم و از شما همکاران گرامی تقاضا داریم با پیشنهادات و انتقادات سازنده خویش ما را در این راه یاری نمایید.

دانلود فایل هزینه کلیه کارهای ساختمانی

دانلود فایل کامل اجرت لوله کشی ساختمان

دانلود فایل کامل دستمزد برق کشی ساختمان

دانلود فایل کامل دستمزد نقاشی ساختمان

دانلود فایل هزینه کلیه کارهای ساختمانی

مرکز دانلود فایل های کاربردی خدمات ساختمانی

هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان در سال ۹۸

دانلود لیست کامل قیمت و دستمزد فونداسیون و اسکلت بتنی

دانلود داکیومنت زمانبندی و هزینه ساخت پروژه مسکونی شش طبقه در سال ۹۸


مرکز دانلود فایل های کاربردی خدمات ساختمانی

The Costs Table of Building Construction in Iranآموزش سیمان کاری

مراحل انجام سیمان کاری (مختصراً)

 • هموار سازی اولیه- با استفاده از شاسی کشی و رابیتس بندی
 • ملات ریزی روی رابیتس- با استفاده از ملات متشکل از سیمان و پودر سنگ
 • کروم بندی طولی و عمودی- برای داشتن سیمان کاری صاف و هموار
 • تهیه ملات با کیفیت- مخلوط ماسه و سیمان
 • آستر سیمان- پاشیدن یا اجرای سیمان کاری زیرساز و آب دادن منظم با توجه به نوع نما ( نمای سیمان شسته، نمای رومی، نمای چکشی، نمای تیشه ای، نمای کلنگی، نمای تگری و کمچه ای)
 • اجرای لایه رویه- نمای سیمان سفید و نمای سیمان شسته

یکی از دلایل مهم استفاده از نمای سیمانی مقرون به صرفه بودن آن می باشد نمای سیمانی نسبت به سایر نما ها مثل کامپوزیت و غیره بسیار ارزان تر تمام می شود.

و یکی از دلایل دیگر مقاومت سیمان در مقابل عوامل جوی و رطوبت می باشد.

آموزش سیمان کاری

لوازم مورد نیاز برای سیمان کاری

برای اجرای سیمان کاری استاد کار یک سری لوازم نیاز دارد از جمله شمشه آلومینیومی، کمچه، ملاقه، ماله،  ریسمان کار، اسفنج(برای لیسه کردن) و برای کار کردن برای ارتفاع بلند تخته زیر پا و بشکه و امثال آن نیاز دارد اگر نیاز به استفاده از داربست نداشته باشیم.

آموزش سیمان کاری

کروم بندی

یکی از مهم ترین مراحل در اجرای سیمان کاری، گچ کاری و امثال این ها کروم بندی مناسب است. کروم بندی بیس و پایه کار استاد کار می باشد و باید تمام دقت را برای اجرای کروم به کار گرفت زیرا اگر کروم بندی خوب انجام شود خطای کار کاهش می یابد و تا پایان سیمان کاری نیاز به چک کردن های مکرر ندارد. چون بعضی مواقع پیش می آید در کروم بندی دقت نمی کنند و در انتهای کار ناشاقولی کار توجه بیننده را جلب می کند و نیاز به تراشیدن کار دارد تا از اول سیمان کاری شود.

کروم یعنی برای اینکه نا شاقولی دیوار را کم کنیم یا از بین ببریم کروم بندی را انجام می دهیم و ادامه سیمان کاری را بدون توجه به شاقول بودن دیوار بر اساس کروم که شاقول شده است انجام می دهیم.

مراحل سیمان کاری

برای کروم بندی روی دیوار مورد نظر شاقول را بر روی سطح دیوار قرار می دهیم تا بتوانیم ضخامت کروم را با توجه به ریسمان مشخص کنیم یا می توانیم به وسیله نخ کشی کروم را مشخص کنیم، بعد از اینکه ضخامت کروم مشخص شد به وسیله ملات سیمانی آن را پر می کنیم و به وسیله شمشه آن را فیکس می کنیم و این کار را هر دو متر دو متر انجام می دهیم.

بعد از اینکه کروم خشک شد شروع به مرحله آستر کشی می کنیم.

مرحله دوم بعد از خشک شدن کروم اجرای آستر کشی می باشد.

ابتدا باید ملات سیمانی تهیه کنیم تا بتوانیم آستر کشی را انجام بدهیم.

ملات سیمانی از ترکیب ۳ پیمانه ماسه و یک پیمانه سیمان و آب تهیه می شود(سه فرغون ماسه و یک پاکت سیمان) باید توجه داشته باشیم که ماسه مصرفی ما باید نرم(۰۴) باشد.

البته ترجیحا از سیمان نوع تیپ سه استفاده شود چون زود گیر تر می باشد.

بعد از اینکه ملات ما درست شد آن را داخل استانبولی میریزیم و پای کار منتقل می کنیم، سپس با کمچه و ملاقه به مقدار کمی که دست استاد کار خسته نشود بر می‌داریم و روی دیوار پرتاب می کنیم (یک کار بسیار ساده است ملات را با نوک کمچه برداشته و به دیوار محکم می کوبیم و ملاقه را زیر ملات نگه می‌داریم تا ملات اضافه را جمع کنیم با چند بار تکرار مسلط می شوید) و به دلیل چسبندگی ملات به دیوار می چسبد (ملات باید کمی شل باشد یا اسلامپ بالایی داشته باشد) وقتی سطح مورد نظر را سیمان کاری کردیم به وسیله شمشه روی آن می کشیم تا هم صاف شود هم اضافات را بر میداریم و به ظرف استانبولی بر می گردانیم.

باید به این نکته دقت کنیم که شمشه در زیبایی انتهای کار نقش بسیار مهمی دارد قبل از کار شمشه خود را بررسی کنید که کج نشده باشد یا چیزی به آن چسبیده نباشد که کار را خراب کند

بعد از اینکه بین دو کروم را پر ملات کردیم به وسیله شمشه آلومینیومی که دو طرفش را روی دو کروم می گذاریم بالا و پایین می کنیم تا هم سطح کروم ها شود این یعنی سیمان کاری ما شاقول است.

فقط باید توجه داشته باشیم زمانی که می‌خواهیم شیار بزنیم یا ابزار خاصی ایجاد کنیم باید در آستر اعمال کنیم.

زمانی که سیمان کاری روی باکس داریم که رابیتس شده باشد ابتدا قبل آستر زدن عملیات خمیره کشی را انجام می دهیم.

خمیر کشی: ملات پودر سنگ و سیمان سیاه را با کمچه روی رابیتس پرداخت می کنیم, اگر این کار را نکنیم سیمان کاری روی رابیتس بسیار سخت خواهد بود.

بعد از انجام تمام این مراحل نوبت به لیسه کشی آخر می باشد که نمای کار ما است.

برای تهیه ملات سیمانی برای نمای اخر باید پنج عدد پودر سنگ را با یک عدد سیمان(بر اساس کیسه هر کدام) مخلوط می کنیم و آب را به آن اضافه می کنیم و بعد از مخلوط کردن به طور کامل ملات ما آماده است.

حال ملات مورد نظر را با ماله به دیوار پرداخت می کنیم تا کمی صاف شود سپس با اسفنج آن را کامل صاف می کنیم، و با ابر خیس روی آن آب می‌ریزیم دوباره با اسفنج پرداخت می کنیم تا نا صافی هایش از بین برود.

یکی از مشکلات نماهای سیمانی این است که بعد از اجرای نمای سیمانی به دلیل نشست ساختمان و انبساط و انقباض حرارتی این نما دچار ترک هایی می شود که البته این ترک ها سازه ایی نیست.

برای کاهش این ترک ها چند راه حل وجود دارد که استاد کار سیمان کار باید این را بداند زیرا بعضی از کارفرما ها این ترک ها را از عدم دقت کافی در سیمان کاری می دانند و بتواند آنها با توجیح کند.

اولین کار این است که استاد کار خط هایی به فواصل یک تا دو متری در جهت های افقی و عمودی به اندازه ضخامت دلخواه خودمان روی دیوار ایجاد می کنیم، تا ترک های ایجاد شده کمتر خود نمایی کند واین روش به صورت ایجاد طرح های نا منظم به شکل سنگ یا چوب می باشد.

دومین کار تقسیم کردن دیوار به ابعاد یک اندازه می باشد که شیشه را در درز بین این تقسیم بندی ها قرار می دهیم.

سومین کار استفاده از رنگ های نانو می باشد، استفاده از رنگ های نانو این توانایی را دارد که به طور کامل از ترک خوردن این نماها جلوگیری کند.

آموزش گچ کاری

ما تلاش می کنیم آموزش گچ کاری ساختمان را با زبان ساده و گویا تقدیم شما عزیزان کنیم.

در حالت کلی، گچ کاری ساختمان شامل دو مرحله است. ابتدا سطح مورد نظر را گچ و خاک می کنیم و بعد از خشک شدن گچ و خاک اقدام به گچ کاری می نماییم.

مزایای گچ و خاک

ترکیب گچ و خاک پایه و اساس گچ کاری بوده و دارای مزایایی هست که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

یکی از مزایای گچ و خاک مقرون به صرفه بودن این ملات می باشد، بعد تیغه چینی درز هایی ایجاد می شود که باید یک لایه ۲ سانتی متری آستر بکشیم تا این درز ها پر شوند و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است تا خاک را در مخلوط گچ اضافه کنیم.

دومین مزیت ملات گچ و خاک این است که خاک به نحوی عایق صوتی می باشد و وقتی با گچ مخلوط می شود یعنی پوشش گچ کاری ما عایق مناسبی برای صدا می باشد.

مزیت بعدی ملات گچ و خاک این است که گچ به تنهایی در مجاورت آهن با آن واکنش نشان می دهد و آهن زنگ می زند و رنگ گچ کاری عوض می شود در اینجا خاک به ملات این کمک را می کند که کمتر در معرض زنگ زدگی قرار بگیرد.

آخرین مزیت که برای استاد کار مهم ترین مزیت می باشد این است که، گچ به تنهایی بسیار زود گیر است، برای اینکه آستر اولیه را که قطر ۲ سانتی متر دارد را بزنیم ملات بسیار سریع می گیرد و برای اینکه در این حجم کار استاد کار راحت تر شود به آن خاک اضافه می کنیم تا استاد کار راحت تر کار کند.

ملات گچ و خاک

برای تهیه ملات گچ و خاک از خاک رس استفاده می کنیم. ابتدا  سه کیسه خاک رس و یک کیسه گچ را مخلوط می کنیم بعد به آن آب اضافه می کنیم و به وسیله هم زن دستی (یک میلگرد عمودی را به چند میلگرد افقی که مانند پره است جوش می‌دهیم) آن را بهم می‌زنیم تا روان شود و ملات اندکی سفت می شود و گیرش اولیه اتفاق می افتد.

کروم بندی

کروم بندی یعنی اینکه ما بیس کار را برای اندود کاری مهیا می کنیم و برای تسطیح از مراحل بسیار مهم گچ کاری است. در این مرحله دو عدد میخ را بالا و پایین دیوار می کوبیم به صورتی که دو سانتی متر از دیوار بیرون باشد و به وسیله ریسمان کار دو میخ را بهم متصل می کنیم (در اصل با این کار دیوار را شاقول می کنیم و خطای تیغه چینی را کم میکنیم ناشاقولی دیوار را از بین می بریم)، با ملات گچ و خاک زیر ریسمان را با دست یا ماله پر می کنیم با شمشه آن را صاف می کنیم و این کار را هر ۲ متر تکرار می کنیم تا کروم بندی ما تمام شود، بعد ازخشک شدن کروم ها بین کروم ها که به فاصله ۲ مترکشیده بودیم با ملات گچ و خاک با دست یا ماله پر می کنیم سپس با شمشه آلومینیوم (که مهم ترین ابزار یک استاد کار است) آن را با بالا و پایین کردن صاف می کنیم.

پس از خشک شدن گچ و خاک، گچ کاری شروع می شود.

اجرای گچ کاری

بعد از آستر کاری(کشیدن ملات گچ و خاک) نوبت به گچ کاری می رسد، ابتدا باید وسایل مورد نیاز گچ کاری را مهیا نمود مانند: استانبولی، کاردک، لیسه، الک و مهم ترین ابزار شمشه آلومینیومی.

 البته برای کار کردن در ارتفاع بیشتر بشکه و تخته زیر پایی هم مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه تهیه ملات گچی

اگه ظرف استانبولی را بصورت چهار قسمت مساوی در نظر بگیریم، فرض کنید اگر یک دوم ظرف استانبولی آب بریزیم چهارمشت گچ به ظرف اضافه می کنیم(هر مشت دوکف دست گچ می شود)، حالا مخلوط ما در حال آماده شدن می باشد، مخلوط را شروع به هم زدن می کنیم حالا با دست یا مخلوط کن دستی(یک میلگرد عمود را به چند میلگرد افقی شبیه پره جوش دهیم)

به مدت ۲۰ ثانیه مخلوط را بهم می زنیم, بعد از ۵ دقیقه دوباره این کار را تکرار می کنیم و حالا ملات گچی ما در حال شکل گرفتن می باشد و از حالت مایع به حالت جامد تغییر شکل داده است.

مراحل آموزش گچ کاری

ملات گچی را با ماله روی سطح مورد نظرمان (که یک آستر گچ و خاک می باشد که صاف و شاقول است) می مالیم و به وسیله شمشه آلومینیومی که به صورت بالا پایین و مورب روی ملات می کشیم سطح را صاف می کنیم و شمشه کشیدن اضافات ملات را جمع می کند و اضافات را داخل ظرف استانبولی می ریزیم و این حرکت را چند بار تکرار می کنیم تا سطح مورد نظر به طور کامل صاف شود.

مرحله بعدی که مرحله پایانی می باشد این است که: دوباره با همین روند ملات گچی را می سازیم با این تفاوت که پودر گچ را الک می زنیم تا دانه بندیه بسیار نرمی به ما بدهد و ملات گچی را می سازیم سپس ملات گچی مورد نظر را با ماله به دیوار پرداخت می کنیم و سپس با لیسه پلاستیکی آرام روی دیوار می کشیم تا سوراخ های ایجاد شده در سطح را پر کند و دوباره پرداخت می زنیم در نتیجه سطح گچ کاری ما آماده است.

چند نکته کاربردی را در مورد گچ کاری

 • اگر در درست کردن ملات گچی مقدار گچ اضافه شده را کمتر از مقدار گفته شده اضافه کنیم، یعنی آب ملات بیشتر باشد بعد مدتی سطح مورد نظر ما به دلیل تغییر حجم (کاهش حجم گچ) ترک بر می دارد.
 • اگر زمان گچ کاری دمای هوا خیلی سرد بود و احتمال یخ زدگی آب ملات باشد مقداری آب گرم به آب ملات مون اضافه می کنیم.
 • البته اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم آموزش گچ کاری کلا نیاز به تجربه زیادی دارد گچ کاری با تمرین و تکرار زیاد حاصل می شود و دیگر اینکه از گچ های استاندارد و مرغوب استفاده کنیم.
 • بهترین گچ برای ملات گچی, گچ تازه می باشد زیرا گچ آب دیده و کهنه برای کار مناسب نیست، ملات گچی کهنه مرغوبیت و چسبندگی گچ تازه را ندارد.
 • سطح گچ کاری باید کاملا صاف و شاقول و صیقلی باشد که به وسیله شاقول شاقولی را چک کنید.
 • رنگ گچ تازه باید سفید باشد.
 • در دمای زیر صفر از گچ کاری پرهیز کنید.
 • قطعات فلزی مثل فریم ها و نعل درگاه درب را ضد زنگ بزنیم و روی ستون ها و امثال آن قبل از گچ کاری توری مرغی ببندیم.

جدول حداقل دستمزد و حقوق و مزایای کارگر در مهر ماه سال ۹۸

دستمزد کارگر و بنا و … را می توانید در لینک زیر مشاهده کنید:

دستمزد کارگر و بنا و …

دستمزد کارگر در شهرستان ها و سایر شهرها را می توانید با مقایسه دستمزد کارگر سرمیدان آن شهر نسبت به کارگر سرمیدان تهران بدست آورید. مثلا در حال حاضر اجرت روزمزد کارگر ۹۰ هزار و کارگر سرمیدان ۱۰۰ هزار تومان در تهران است. اگر کارگر سرمیدان در مثلا همدان برابر ۹۰ هزار تومان باشد آنگاه دستمزد کارگر در همدان حدود ۸۱ هزار تومان خواهد بود.

خدمات ساختمانی پردیس سازه افتخار دارد که با تحقیقات میدانی، آخرین لیست هزینه خدمات ساختمانی را ارائه می کند. از این رو مدعی عاری از نقص نیستیم و از شما همکاران گرامی تقاضا داریم با پیشنهادات و انتقادات سازنده خویش ما را در این راه یاری نمایید.

البته حداقل حقوق و دستمزد کارگران (حداقل دستمزد کارگر) در مهر ماه سال ۹۸ بصورت جدول زیر اعلام شده است که البته که حداقل حقوق بوده و دستمزد کارگر و بنا بیش از این مقادیر است. پردیس سازه با توجه به تحقیقات میدانی به همان صورت گفته شده در بالا با کارگران همکاری می کند و به جدول حداقل حقوق زیر با دید حداقل محال می نگرد. از اینرو کارگران عزیزی که در تهران با ما همکاری می کنند مستحق حقوق حداقل ۱۰۰ هزار تومان خواهند بود.

جدول حداقل دستمزد و حقوق و مزایای کارگر در مهر ماه سال ۹۸

جدول دستمزد کارگران (اعلام شده از سمت دولت)

سفارش همکاری

ما به نیروی کار ساختمانی نیاز داریم (جذب و استخدام نیرو ساختمانی):

اگر کارگر، مهندس، محقق، بنا و یا اوستاکار ساختمانی هستید و جوینده کار مرتبط با حوزه ساختمان می باشید لطفا فرم موجود در لینک زیر را تکمیل نمایید:

جویندگان کار ساختمانی

شما به نیروی کار ساختمانی نیاز دارید (معرفی و ارسال نیرو ساختمانی):

اگر به نیروی کار ساختمانی ( کارگر، مهندس، محقق، بنا و یا اوستاکار ) نیاز دارید فرم موجود در لینک زیر را تکمیل نمایید:

متقاضی نیروی کار ساختمانی

پروژه طراحی ساختمان فولادی ۵ طبقه مسکونی- تجاری

طراحی و نقشه اجرائیات پروژه ساختمان فولادی پنج طبقه مسکونی-تجاری

این پروژه شامل طراحی و محاسبات ساختمان فولادی ۵ طبقه مسکونی-تجاری در بخش های زیر است:

بخش اول- محاسبات بارگذاری

محاسبه بارهای مرده

دیوار خارجیcm 20 یک طرف گچ و یک طرف سنگ

دیوار خارجیcm 20 یک طرف گچ یک طرف سیمان سفید

دیوار خارجیcm 20 یک طرف سنگ یک طرف کاشی

دیوار خارجیcm 20 یک طرف کاشی و یک طرف سیمان سفید

تیغه داخلی cm 10  دو طرف گچ

تیغه داخلی cm 10  یک طرف گچ و یک طرف کاشی

تیغه داخلی cm 10 دو طرف کاشی

جان پناه

بار معادل تیغه بندی در طبقه مسکونی

 بار معادل تیغه بندی در طبقه تجاری

محاسبه ضخامت بتن سقف تیرچه بلوک

کنترل برش

سقف بام

سقف طبقات

سقف کامپوزیت

راه پله مسکونی

راه پله تجاری

پاگرد

محاسبه بارهای زنده

محاسبه وزن ساختمان

طبقه اول (کامپوزیت)

 طبقه دوم (سق تیرچه بلوک)

 طبقه سوم و چهارم (سقف تیرچه بلوک)

بام (سقف تیرچه بلوک)

نیروهای وارد بر ساختمان

بارهای ناشی از اثر باد

محاسبه نیروی باد در جهت طولی y

کنترل واژگونی

کنترل برش

محاسبه نیروی باد در جهت عرضی x

کنترل واژگونی

کنترل برش

بار ناشی از نیروی برف

نیروی زلزله.

در جهت X  

در جهت Y  

نیروی برشی پایه در جهت x

نیروی برشی پایه  در جهت y

کنترل منظمی و لنگر پیچشی  ساختمان  

کنترل واژگونی ساختمان

واژگونی در راستای عرض ساختمان

واژگونی در راستای طول ساختمان

بخش دوم طراحی ستون

طراحی ستون طبقه پارکینگ

طراحی ستون طبقه تجاری

طراحی ستون طبقه مسکونی

بخش سوم طراحی تیر

طراحی تیر دهانه ی AB به طول ۳/۵۵ m

طراحی تیر دهانه ی AB ، طبقه تجاری به طول ۳/۵۵m  

طراحی تیر های قاب D

تیر دهانه ۱-۲ به طول۴/۵ m  طبقه مسکونی


فایل دانلودی شامل فایل ورد بخش های بالا با فرمول های تایپ شده و محاسبات می باشد. بعلاوه نقشه اجرایی آن

RIAL 230,000 – خرید