اجرت رابیتس کاری

هزینه و دستمزد رابیتس بندی (راویز)- خرداد 99

(( بازدید و مشاوره))

رابیتس بندی به دلایل زیر انجام می شود:

 • هم سطح سازی سقف به علت آویز پودرهای سقف های بتنی
 • لوله کشی فاضلاب، آب و کانال کولر
 • ایجاد نور مخفی یا شکستگی در سقف با توجه به نظر طراح
 • نما، پارتیشن بندی، گچ بری

دلیل تلورانس قیمت رابیتس بندی، حجم کار، سختی، پیچیدگی و محل پروژه است.

هزینه اجرای رابیتس بندی
رابیتس کاری ساده
رابیتس کاری سقف و دیوار
از ۲۰۰۰۰ تومان تا ۲۸۰۰۰ تومان
هر متر مربع
رابیتس کاری نور مخفی
هر متر طول
۲۲۰۰۰ تومان
سفارش اجرا

.

رابیتس بندی

رابیتس، صفحه‌های( ورق) آهنی و فولادی مشبک و سوراخ سوراخ داری است که با استفاده از ورق‌های گالوانیزه گرم آن را تولید می‌کنند،

از این ابزار بیشتر به منظور سقف‌های کاذب و پوشش دادن سطوحی مانندِ بتن سیمانی استفاده می‌کنند البته این محصول کارایی‌های بسیار بیشتری دارد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت

این ابزار در کُل به دو دسته تقسیم و با سایز 240 در 60 در بازار عرضه می‌شود

اگر مشتاق به خواندن ادامه این مطلب هستید می‌توانید متن زیر را که کاری است از گروه شرکت پردیس سازه با بیش از یک ده تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع سازه، دنبال کنید.

رابیتس بندی یعنی چه؟

استفاده کردن از رابیتس( ورقه‌های فولادی و مشبک) در ساختمان سازی را رابیتس بندی می‌گویند بِکار بردن این محصول در سازه‌ها می‌تواند بعنوان انجام و اجرای کارهای فنی و ظاهری باشد

از کاربردهای  این محصول می‌توان به استفاده از رابیتس جهتِ طرح دادن به سقف برای جلوه زیبا، اجرای سقف کاذب، استفاده از آن به منظور پلاسترساز‌های سیمانی یا گچی، دُرست کردن مجسمه‌ها و تندیس‌ها، نورپردازی‌های مخفی سازه،

استفاده کردن از آن به جهتِ جلوگیری از ایجاد هر گونه ترک بر روی ستون و دیوار و چندین کارایی و کاربرد دیگر اشاره کرد علاوه بر این موارد از این ابزار می‌توان بعنوان پوشش برای تیرآهن و ارماتورها و اجرای دکوراسیون‌های زیبااستفاده کرد.

معرفی انواع رابیتس

حتماًلازم است برای اینکه با رابیتس بندی آشنا شوید انواع رابیتس را بشناید این محصول بر حسبِ ستون و وزن به دودسته زیر تقسیم می‌شود:

 1. رابیتس بر حسب ستون: ( هر ورق و صفحه رابیتس که از یک مقدار معین ستون یا ردیف تشکیل شده باشد را رابیتس بر حسب ستون گویند)
 2. 2.       رابیتس بر حسب وزن: (هر ورقه از رابیتس وزن مخصوصی دارد و بر اساس آن می‌توان رابیتس را دسته‌بندی کرد)

بالاترین تعداد ستون‌ در رابیتس‌های ساخته شده کشور خودمان در حال حاضر به رقم 11 و 13 رسیده است البته این رقم در کشورهای پیشرفته به 17 ستون رسیده است،

حال به جهتِ اینکه این دو نوع دسته بندی را بهتر متوجه شوید چند نمونه از انواع رابیتس که بر حسب ستون و وزن دسته‌بندی شده‌اند را نام می‌بریم، رابیتس 9 ستونه، وزنی برابر با 660 گرم دارد و از انواع سبک بشمار می‌رود،

رابیتس 9 ستونه برابر با وزنِ 790 گرم که در دسته انواع نیمه سنگین قرار می‌گیرد، رابیتس 9 ستونه با وزنِ 870 گرم که جزء دسته‌های سنگین است

رابیتس‌های دیگر نیز با تعداد 11 و 13 ستون در وزن سبک، نیمه سنگین و سنگین تولید و ساخته می‌شوند( وزن هر نوع رابیتس در هر ستونی کاملاً متفاوت است).

نکته مهمِ دیگری که باید به آن در موضوع رابیتس بندی اشاره کنیم کیفیتِ این محصول است که معمولاً کیفیتِ رابیتس‌هایی که ستون بیشتر و وزن بالاتری دارند

بهتر است و بواسطه این امر قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارد البته توجه کنید که این تفاوت قیمت در سرانجام کار جبران می‌شود چرا که رابیتس‌هایی که وزن و ستون بیشتری دارند در هنگام اجرا و رابیتس بندی ملات کمتری را نیاز دارند.

آموزش اجرای رابیتس بندی

بیشترین روشی که برای اجرای رابیتس بندی رایج است روش زیر است که افراد متخصص شرکت پردیس سازه به زبانی ساده آن را در سه بخش زیر آموزش می‌دهند:

 1. در ابتدای اجرای رابیتس بندی باید توجه کنید که آیا در درون سقف میلگردهای آویز جایگذاری شده‌اند، اگر نصب شده باشند که ادامه راه را می‌روید اما اگر میلگردهای آویز سقف نصب نشده باشند باید این میلگردها را به واسطه جوش به تیرآهن‌ها یا سقف متصل کنید( میلگردهای آویز وظیفه به دوش کشیدن وزن سقف کاذب و سپس منتقل کردن آن را به سقف اصلی دارند) حداکثر فاصله‌ای که مجاز است تا میلگردها را در کنار هم جوش دهید 60 سانتی‌متر است اگر هم طرح سقف شلوغ باشد یا وزن بیشتری داشته باشد این مقدار فاصله به 30 سانتی‌متر تنزل پیدا می‌کند.
 2. دومین مرحله این است که صفحه‌های مشبک یا رابیتس را روی میلگردها قرار دهید توجه کنید اگر این احتمال را می‌دهید که به اصطلاح” سقف ممکن است شکم دهد” نوعِ رابیتسی را بِکار ببرید که ستون‌های بیشتر و وزن بیشتری را داشته باشد در صورت تمایل بِجای جوشکاری در این مرحله( جوش کردن ابیتس به میلگردهای آویز) می‌توانید سیم رابیتس بندی را جایگزین جوشکاری کنید که بسیار مقاوم است مزیت و ویژگی استفاده از این سیم این است که رابیتس بندی شما  در این مرحله به زیرسازی‌های لازم اولیه می‌رسد.
 3. این مرحله سرانجام اجرای رابیتس بندی است زیرا مرحله گچ‌کاری رابیتس است یعنی با استفاده از گچ سطح رابیتس را گچ‌کاری، صاف و یکدست خواهید کرد( در برخی مواقع نیاز است که گچ‌کاری چندین بار تکرار شود تا یکدست و زیبا شود)

دقت کنید که رابیتس بندی کاری زمانبر است که نیازمند دقت و توجهات لازم است و سپردن آن به دست افراد نابلد و غیر حرفه‌ای باعث می‌شود در نهایت نتیجه دلخواه و قابل قبولی را بدست نیاورید.

نکات مهم در موردِ رابیتس و رابیتس بندی

 • اولین نکته‌ای که در این باره وجود دارد قیمت انواع رابیتس است لطفاً توجه کنید که قیمت‌گذاری انواع این محصول به این صورت است که تعداد ستون‌ها در افزایش یا کاهش نرخ رابیتس تأثیری ندارد این ضخامتِ ورقه رابیتس است که قیمت را تعیین می‌کند یعنی هرچه ورقه رابیتس سنگین‌تر و ضخیم‌تر باشد قیمت نیزبشتر است این تصور که هر چه تعداد ستون بیشتر باشد کیفیت نیز بیشتر است کاملاً اشتباه است به طور مثال قیمت رابیتس 9 ستونه سنگین از رابیتس 11 ستونه سبک گران‌تر و بیشتر است.
 • استفاده کردن از رابیتس بندی جهتِ اجرای نما، نیازمندِ رابیتس با تعداد ستون بیشتر است زیرا رابیتس باید قدرتِ تحمل وزنِ نما را داشته باشد اما اگر رابیتس را به قصدِ ایجاد سقف‌های کاذب استفاده می‌کنید بِکار گیری نوع سنگین وزن ضرورتی ندارد و می‌توانید از انواع سبک استفاده کنید.
 • اگر رابیتس را در مکانی می‌خواهید استفاده کنید که نیازمند ابزار و محصولی منعطف است بهتر است از انواع 9 ستونه سبک استفاده کنید مانندِ ایجاد سقف‌های کاذب اما اگر نیازمندِ محصولی سخت‌تر هستید از تعداد ستون بالا استفاده کنید مثلاً اگر قصد گچ‌کاری سقف را دارید پیشنهاد می‌شود از رابیتس با ستون 13 و وزن سنگین استفاده کنید.

کلیه کارهای رابیتس بندی و خورده کاری پذیرفته می شود

فرم درخواست رابیتس بندی

مشاهده نمونه کارهای پردیس سازه

مرحله پس از رابیتس بندی، گچ کاری، گچ بری یا سیمان کاری است.

هزینه گچ کاری ساختمان

هزینه سیمان کاری ساختمان

بازسازی ساختمان

اموزش رابیتس بندی

بروزترین وبسایت اطلاعات و خدمات ساختمانی

خدمات ساختمانی پردیس سازه افتخار دارد که با تحقیقات میدانی، آخرین لیست هزینه خدمات ساختمانی را ارائه می کند.

از این رو مدعی عاری از نقص نیستیم و از شما همکاران گرامی تقاضا داریم با پیشنهادات و انتقادات سازنده خویش ما را در این راه یاری نمایید.

فایل هزینه کلیه کارهای ساختمانی

فایل اجرت لوله کشی ساختمان

فایل کامل دستمزد برق کشی ساختمان

فایل دستمزد نقاشی ساختمان

هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان در سال 99

داکیومنت زمانبندی و هزینه ساخت پروژه مسکونی شش طبقه در سال 99

مرکز دانلود فایل های کاربردی خدمات ساختمانی

اشتراک گذاری این برگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *